Історія навчального закладу

Село Дениші. Це історія поліського краю, а ще саме ці місця називають «Поліською Швейцарією». Вічнозелені ялинки, сосни, білокорі берези, біля узлісся велетні-дуби розкинули свої крони, немов шатра. А поряд виграє хвилями річка Тетерів.

Тож не дивно, що саме тут, на мальовничому березі річки, в XIX -  поч. XX століття був збудований замок цукрового магната Терещенка.

На жаль, XX століття відзначилося як століття бурхливих та неспокійних часів. В 1932 році поряд із замком в одноповерхових службових приміщеннях створили притулок для бездомних дітей, який мав назву «Дитячий будинок ім. М. Горького».

У 2012 році він відсвяткував своє 80-річчя.

За післявоєнні роки змінився зовнішній вигляд дитячого будинку. Сьогодні це прекрасне двоповерхове приміщення, в якому створені умови, наближені до домашніх.

Відповідно до ст.ст. 43, 60 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", Закону України „Про загальну середню освіту", Положення про навчально-реабілітаційний центр, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від  16.08.2012 №920, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.09.2012 за №1502/21814, враховуючи пропозиції обласної  державної адміністрації від 14.02.2013 №1011/51/2-13, рекомендації постійних комісій обласної ради з гуманітарних питань від 18. 03. 13, з питань бюджету і комунальної власності від 18.03. 13 обласна рада вирішила змінити назву Денишівського дитячого дошкільного будинку Житомирської обласної ради на комунальний заклад „Денишівський навчально-реабілітаційний центр " Житомирської обласної ради.

Головними завданнями Центру є:

- забезпечення права дітей із складними вадами розвитку на здобуття дошкільної та початкової освіти відповідно до їх можливостей, здібностей, з урахуванням індивідуальних особливостей розвитку;

- забезпечення ранньої соціалізації дітей та підготовки дітей до здобуття дошкільної та початкової освіти шляхом спеціально організованого навчально-виховного процесу в комплексі з психолого-педагогічною, медичною, фізичною, соціальною реабілітацією;

- забезпечення системного кваліфікованого психолого-медико-педагогічного супроводу дітей з урахуванням стану їх здоров'я, особливостей психофізичного розвитку;

- надання реабілітаційних послуг згідно з індивідуальною програмою реабілітації дитини - інваліда;

- здійснення соціально-педагогічного патронату: надання психолого-педагогічної допомоги батькам або особам, які їх замінюють, з метою забезпечення їх активної участі в комплексній навчально-виховній роботі.

На сьогодні в Центрі виховується 78 дітей, з них – 45 школярів і 33 дошкільники.

Протягом 5 років в сімейні форми виховання влаштовано 180 дітей.